TSPS803H1002BUF
THIN FILM RES THROUGH HOLE SINGL
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:TSPS803H1002BUF
Manufacturer:Vishay Dale / Thin Film
Description:THIN FILM RES THROUGH HOLE SINGL
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-TSPS803H1002BUF
Part Status6328 pcs
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.783" L x 0.095" W (19.89mm x 2.41mm)
Series:TSP
Resistor-Ratio-Drift:±2ppm/°C
Resistor Matching Ratio:±0.1%
Resistance (Ohms):10k
Power Per Element:100mW
Package / Case:8-SIP
Package:Tube
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Through Hole
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)