766143180GPTR7
RES ARRAY 7 RES 18 OHM 14SOIC
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:766143180GPTR7
Manufacturer:CTS Corporation
Description:RES ARRAY 7 RES 18 OHM 14SOIC
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-766143180GPTR7
Part Status22417 pcs
Manufacturer:CTS Corporation
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Series:766
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):18
Power Per Element:160mW
Package / Case:14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:7
Number of Pins:14
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.069" (1.75mm)