RAVF104DJT470K
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 0804
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RAVF104DJT470K
Manufacturer:Stackpole Electronics, Inc.
Description:RES ARRAY 4 RES 470K OHM 0804
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-RAVF104DJT470K
Part Status1561737 pcs
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Series:RAVF
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):470k
Power Per Element:62.5mW
Package / Case:0804, Convex, Long Side Terminals
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)