767141473GP
RES ARRAY 13 RES 47K OHM 14SOIC
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:767141473GP
Manufacturer:CTS Corporation
Description:RES ARRAY 13 RES 47K OHM 14SOIC
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-767141473GP
Part Status25490 pcs
Manufacturer:CTS Corporation
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Series:767
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):47k
Power Per Element:100mW
Package / Case:14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Package:Tube
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:13
Number of Pins:14
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.093" (2.36mm)