RAVF102DJT910R
RES ARRAY 2 RES 910 OHM 0404
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RAVF102DJT910R
Manufacturer:Stackpole Electronics, Inc.
Description:RES ARRAY 2 RES 910 OHM 0404
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-RAVF102DJT910R
Part Status1211440 pcs
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Series:RAVF
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):910
Power Per Element:62.5mW
Package / Case:0404 (1010 Metric), Convex
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)