766141122GPTR7
RES ARRAY 13 RES 1.2K OHM 14SOIC
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:766141122GPTR7
Manufacturer:CTS Corporation
Description:RES ARRAY 13 RES 1.2K OHM 14SOIC
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-766141122GPTR7
Part Status25403 pcs
Manufacturer:CTS Corporation
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Series:766
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):1.2k
Power Per Element:80mW
Package / Case:14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:13
Number of Pins:14
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.069" (1.75mm)