RACF324DJT27R0
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 2010
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RACF324DJT27R0
Manufacturer:Stackpole Electronics, Inc.
Description:RES ARRAY 4 RES 27 OHM 2010
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-RACF324DJT27R0
Part Status3955 pcs
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.200' L x 0.118' W (5.08mm x 3.00mm)
Series:RACF
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):27
Power Per Element:125mW
Package / Case:2010 (5025 Metric), Concave, Long Side Terminals
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.028' (0.70mm)