AF122-FR-0736RL
RES ARRAY 2 RES 36 OHM 0404
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:AF122-FR-0736RL
Manufacturer:Yageo
Description:RES ARRAY 2 RES 36 OHM 0404
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-AF122-FR-0736RL
Part Status328860 pcs
Manufacturer:Yageo
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0404
Size / Dimension:0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Series:AF122
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):36
Power Per Element:62.5mW
Package / Case:0404 (1010 Metric), Convex
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)