768161471GP
RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:768161471GP
Manufacturer:CTS Corporation
Description:RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-768161471GP
Part Status22150 pcs
Manufacturer:CTS Corporation
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.440' L x 0.220' W (11.18mm x 5.59mm)
Series:768
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):470
Power Per Element:100mW
Package / Case:16-SOIC (0.220', 5.59mm Width)
Package:Tube
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:15
Number of Pins:16
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.071' (1.80mm)