MPMT10015002DT1
RES NTWRK 2 RES 1K, 50K OHM
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:MPMT10015002DT1
Manufacturer:Vishay Dale / Thin Film
Description:RES NTWRK 2 RES 1K, 50K OHM
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-MPMT10015002DT1
Part Status9903 pcs
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:SOT-23
Size / Dimension:0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
Series:MPM
Resistor-Ratio-Drift:±2ppm/°C
Resistor Matching Ratio:±0.1%
Resistance (Ohms):1k, 50k
Power Per Element:100mW
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:3
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.044" (1.12mm)