RNA4A8E163JT
RES ARRAY 8 RES 16K OHM 1608
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RNA4A8E163JT
Manufacturer:AVX (KYOCERA AVX)
Description:RES ARRAY 8 RES 16K OHM 1608
Nkesp Part Number:73D-RNA4A8E163JT
Part Status3545 pcs
Manufacturer:AVX (KYOCERA AVX)
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157' L x 0.083' W (4.00mm x 2.10mm)
Series:RNA4A, Kyocera
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):16k
Power Per Element:62.5mW
Package / Case:1608, Concave, Long Side Terminals
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:10
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.028' (0.70mm)