CAY16-220J4AS
RES ARR 4 RES 22 OHM 0804
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:CAY16-220J4AS
Manufacturer:Bourns, Inc.
Description:RES ARR 4 RES 22 OHM 0804
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-CAY16-220J4AS
Part Status4786 pcs
Manufacturer:Bourns, Inc.
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CAY16-AS
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):22
Power Per Element:63mW
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)