4608X-AP1-224LF
RES ARRAY 7 RES 220K OHM 8SIP
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:4608X-AP1-224LF
Manufacturer:Bourns, Inc.
Description:RES ARRAY 7 RES 220K OHM 8SIP
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-4608X-AP1-224LF
Part Status100004 pcs
Manufacturer:Bourns, Inc.
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:8-SIP
Size / Dimension:0.798' L x 0.098' W (20.27mm x 2.49mm)
Series:4600X
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):220k
Power Per Element:200mW
Package / Case:8-SIP
Package:Tape & Box (TB)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:7
Number of Pins:8
Mounting Type:Through Hole
Height - Seated (Max):0.200' (5.08mm)