MSP10C0115K0GEJ
RES ARRAY 9 RES 15K OHM 10SIP
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:MSP10C0115K0GEJ
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES ARRAY 9 RES 15K OHM 10SIP
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-MSP10C0115K0GEJ
Part Status5122 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:10-SIP
Size / Dimension:0.990' L x 0.090' W (25.15mm x 2.29mm)
Series:MSP
Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):15k
Power Per Element:250mW
Package / Case:10-SIP
Package:Tube
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:9
Number of Pins:10
Mounting Type:Through Hole
Height - Seated (Max):0.350' (8.89mm)