RAVF164DFT470R
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206
Specifications
Part Number:RAVF164DFT470R
Manufacturer:Stackpole Electronics, Inc.
Description:RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-RAVF164DFT470R
Part Status1317323 pcs
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):470
Power Per Element:100mW
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)