752103102GP
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 10SRT
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:752103102GP
Manufacturer:CTS Corporation
Description:RES ARRAY 5 RES 1K OHM 10SRT
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-752103102GP
Part Status18576 pcs
Manufacturer:CTS Corporation
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Series:752
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):1k
Power Per Element:160mW
Package / Case:10-SRT
Package:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:5
Number of Pins:10
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.100" (2.53mm)