RP164PJ180CS
RES ARRAY 4 RES 18 OHM 1206
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RP164PJ180CS
Manufacturer:Samsung Electro-Mechanics
Description:RES ARRAY 4 RES 18 OHM 1206
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-RP164PJ180CS
Part Status3452 pcs
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:RP
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):18
Power Per Element:62.5mW
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)