CSC09B01910RGEK
RES ARRAY 8 RES 910 OHM 9SIP
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:CSC09B01910RGEK
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES ARRAY 8 RES 910 OHM 9SIP
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-CSC09B01910RGEK
Part Status17073 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:9-SIP
Size / Dimension:0.890' L x 0.098' W (22.61mm x 2.49mm)
Series:CSC
Resistor-Ratio-Drift:±50ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):910
Power Per Element:250mW
Package / Case:9-SIP
Package:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:9
Mounting Type:Through Hole
Height - Seated (Max):0.295' (7.50mm)