CRA06S043130RJTA
RES ARRAY 2 RES 130 OHM 0606
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:CRA06S043130RJTA
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES ARRAY 2 RES 130 OHM 0606
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-CRA06S043130RJTA
Part Status5022 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063' L x 0.059' W (1.60mm x 1.50mm)
Series:CRA06
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):130
Power Per Element:62.5mW
Package / Case:0606, Convex
Package:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.024' (0.60mm)